Noom Home

noom home

NOOM je mladá a rýchlo rastúca dizajnová spoločnosť, ktorá vyrába čalúnnený nábytok, osvetlenie a doplnky do domácnosti. Značka sa snaží vytvárať nadčasové dizajnové produkty, ktoré budú dedičné a prenášané z generácie na generáciu. Väčšina ich produktov je vyrobená z kovu a sú vyrábané kombináciou tradičných a moderných výrobných technológií.

NOOM je miesto, kde sa dizajn stretáva s umením

Značku v roku 2017 založila Kateryna Sokolova, medzinárodne uznávaná dizajnérka, ktorá spolupracuje so svetoznámymi značkami ako Ligne Roset, Forestier, Jarre Technologies, Bolia… Jej spoločníkom je dizajnér a úspešný podnikateľ Arkady Vartanov, ktorý mal už 10-ročné skúsenosti s výrobou a vlastnou dielňou Postformula Craft. 

Kolekcie značky Noom sa inšpirujú rôznymi umeleckými obdobiami a smermi, ako je napríklad suprematismus, moderné umenie 20. storočia, ktoré sa zameriava na základné geometrické tvary. Suprematická kolekcia váz a lámp je inšpirovaná geometrickými dielami veľkého suprematistu Kazimira Maleviča.

Kolekcia stoličiek a kresiel Gropius, je poctou zakladateľovi školy Bauhaus, Walterovi Gropiusovi. Dizajn kresla Gropius ostáva verný estetike Bauhaus, ktorá je charakterizovaná použitím geometrických tvarov ako kruh, obdĺžnik, štvorec a ďalšie, vyjadrujúc svoj minimalistický dizajn.

 

AKO SA DOBRE VYSPAŤ?
Máte pocit, že ste neustále unavení? Snažíte sa ísť spať skôr, no ďalší deň sa vám aj tak zle vstáva? Prečítajte si pár tipov, ktoré Vám môžu pomôcť.
Máte otázky?

Dohodnite si osobné stretnutie v našom showroome.