GRUPA

GRUPA

Funkčnosť, rozmanitosť a agilita sú základnými princípmi v srdci rozpoznateľného dizajnérskeho jazyka, ktorý používa Grupa, štúdio založené tromi dizajnérmi – Filipom Despotom, Ivanou Pavić a Tihanou Taraba – v chorvátskom hlavnom meste Záhreb v roku 2006.

V rokoch, ktoré nasledovali, sa Grupa rozrástla na dizajnovú značku známu pre projekty v oblasti produktového a interiérového dizajnu, vďaka ktorým spolupracovali s výrobcami a architektmi z ich domovskej krajiny aj zo zahraničia, uznávanými pre svoju všestrannosť a minimalizmus.

V roku 2012 dosiahla spoločnosť Grupa nový míľnik, keď sa vzdala úlohy dizajnéra a začala vyrábať, pričom uviedla na trh rad vlastných svetelných produktov navrhnutých spoločnosťou Grupa, ktoré spájajú jej filozofiu dizajnu, dedičstvo a tradíciu ručnej výroby zdokonalenú miestnymi remeselníkmi.

Funkčnosť, rozmanitosť a agilita

Všetky produkty vyrobené spoločnosťou Grupa sa vyrábajú a montujú v Chorvátsku, väčšina z nich v osvedčenej továrni na osvetlenie, ktorá bola založená v roku 1960. Práca v osvetľovacom priemysle už viac ako šesť desaťročí, špičková kvalita spracovania a neoceniteľná tradícia vedú k výrobkom uznávaným zákazníkmi a užívateľmi na celom svete.

Vo svete automatizácie a masovej výroby sa spoločnosť Grupa rozhodla pre ručnú výrobu, pretože tá dodáva konečnému výrobku nespornú kvalitu. Každý jeden kus prechádza šikovnými rukami, ktoré sa používajú na ohýbanie, lakovanie, montáž a kontrolu kvality, a to znova a znova. Remeselné spracovanie sa tak stáva podstatnou súčasťou výrobku, niečo, čo je vidieť a cítiť.

Dnes je Grupa výkladnou skriňou všetkého, čo ich ako dizajnérov inšpiruje. Ich produkty sa vyznačujú inovatívnym dizajnom, minimalizmom, funkčnosťou a flexibilitou podľa individuálneho výberu. Každé svietidlo je starostlivo ručne zostavené, čo zaisťuje, že nielen vyžarujú svetlo, ale odrážajú najvyššiu úroveň remeselného spracovania.

Grupa dlhé roky spolupracuje s chorvátskou značkou Prostoria, pre ktorú Grupa navrhla kolekciu Monk, 3-Angle a Tinker, pohovku Echo, stoličku Piun a policový systém Shtef.

AKO SA DOBRE VYSPAŤ?
Máte pocit, že ste neustále unavení? Snažíte sa ísť spať skôr, no ďalší deň sa vám aj tak zle vstáva? Prečítajte si pár tipov, ktoré Vám môžu pomôcť.
Medium-Frontaal topAuping_Fitted Sheet_Molton_White_Topper_2Pper molton (op de criade) 3
Máte otázky?

Dohodnite si osobné stretnutie v našom showroome.