FDB MOBLER

FDB MOBLER

FDB Møbler sú medzinárodne známi ako priekopníci dánskeho dizajnu. Je to príbeh klasických kúskov, ktoré sa dedia z generácie na generáciu. V skutočnosti sa každý nový kúsok od FDB Møbler rodí ako dedičstvo. Hodnoty, na ktorých bola založená spoločnosť FDB Møbler, naďalej formujú každý kúsok dreva. Sú vpletené do sedadiel a sú prítomné v každom dizajne – ako pri opätovnom vydávaní stále populárnych klasík z archívov, tak pri uvádzaní úplne nových, jedinečných dizajnov.

Nábytok na celý život

“Nábytok by mal priniesť miesto pre život” – FDB Møbler

To bola filozofia tejto značky už od roku 1942, kedy bola založená pod vedením šikovného architekta Børge Mogensena. Mnoho nových dizajnérov odvtedy vstúpilo aj vystúpilo z tejto spoločnosti, ale základné princípy zostali rovnaké. Vytvoriť krásny, funkčný a remeselne vyrobený nábytok, ktorý vytvorí priestor pre každodenný život.

Bez ohľadu na to, či sa jedná o ikonické kúsky z klasických kolekcií alebo o nové inovatívne dizajny, vízia je rovnaká: Mať skutočnú kvalitu života, aká sa predpokladala keď sa v roku 1942 objavili prvé kusy nábytku.

Børge Mogensen

Keď dizajnér nábytku Børge Mogensen vytvoril svoju slávnu klasiku pre FDB Møbler, založil svoju prácu na myšlienke: „kus nábytku by mal slúžiť používateľovi, a nie nútiť ho, aby sa mu za každú cenu prispôsoboval.“. Týmto východiskovým bodom je nábytok navrhnutý na základe ľudských proporcií a podľa toho, čo užívateľ potrebuje.

To jednoducho znamená, že každý kus nábytku FDB musí zodpovedať ľudskému telu a jeho pohybom. Nábytok od FDB Møbler nie je koncipovaný aby slúžil na dekoratívne účely, ale je navrhnutý tak, aby sa používal každý deň. Aby bol premiestňovaný a predovšetkým aby sa v ňom pohodlne sedelo a pracovalo. Krása je neodmysliteľnou kvalitou materiálu a vyslovene funkčných línií nábytku. To vysvetľuje nestarnúcu kvalitu nábytku FDB, pretože stavia na klasickom kvalitnom dizajne.

Nábytok FDB je navrhnutý tak, aby vybavil domácnosti na celý život. Mnoho z ich stoličiek a stolov sa v priebehu času používalo až 50 alebo 60 rokov vďaka vysokej kvalite materiálov, jedinečných dizajnov a v neposlednom rade dobrého remeselného spracovania. Každý dizajn nábytku je precízne ručne spracovaný a nakoniec otestovaný v Dánskom technologickom inštitúte. To všetko predtým, ako bude pripravený na odoslanie do svojho prvého domova.

V rámci výrobného procesu FDB  Møbler dbá na dodržanie ekologických procesov pro uchování dedičstva nielen v materiálnej podobe, ale taktiež zachovaním životného prostredia pro nasledujúce generácie.

Máte otázky?

Dohodnite si osobné stretnutie v našom showroome.