Davide Groppi

Davide Groppi

Davide Groppi, renomovaný taliansky dizajnér osvetlenia, známy pre svoj minimalistický prístup k dizajnu a inovatívne použitie svetla vo svojich dielach. Jeho značka, Davide Groppi, vznikla ako malé laboratórium v ​​historickom centre Piacenzy na konci osemdesiatych rokov.

Jeho projekty presahujú obyčajný funkčný koncept lampy, ktorá nie je len zariaďovacím doplnkom, ale je svetlom, ktoré sa stáva architektonickým prvkom schopným formovať a opájať okolitý priestor.

Svetlo je pre Davide Groppiho skvelou príležitosťou na zvádzanie a vzrušenie.

Jeho projekty vychádzajú zo srdca, mysle a intuície, ktorá sa vynára z určitého spôsobu bytia a myslenia. Jeho sú základnými prvkami jednoduchosť, ľahkosť, emócie, invencia a úžas.

Jeho svietidlá zdobia kuchyne svetoznámych šéfkuchárov, pochváliť sa nimi môžu napríklad Albert Adrià, Massimo Bottura a Carlo Cracca.

Spolupracuje s rôznymi dizajnérskymi spoločnosťami ako De Padova, Boffi, Paola Lenti a Christofle.

Medzi oceneniami, ktoré značka získala, patria ocenenie Design Plus Award v roku 2014 za lampu Neuro, dvojité XXIII ADI Compasso d’Oro v roku 2014 za lampy Nulla a Sampei a čestné uznanie ADI Compasso d’Oro v Tetatet v roku 2016. Cena ADI Compasso d’Oro je považovaná za najhistorickejšie a najprestížnejšie ocenenie za dizajn na svete. 

Od júna 2019 Sampei osvetľuje Ateliér pri vitráži prezidenta republiky v rámci projektu „Quirinale Contemporaneo“

AKO SA DOBRE VYSPAŤ?
Máte pocit, že ste neustále unavení? Snažíte sa ísť spať skôr, no ďalší deň sa vám aj tak zle vstáva? Prečítajte si pár tipov, ktoré Vám môžu pomôcť.
Máte otázky?

Dohodnite si osobné stretnutie v našom showroome.